Гіперопіка батьків

29.07.2021

Хто такі токсичні батьки? Як жити з ними? Чому в них токсичне ставлення до дітей? Як відшукати з ними спільну мову? Як проявляється гіперопіка батьків?

Народжені індивідууми 80-90 років, досі більшість з них живуть радянськими стереотипами та принципами про життя та виховання дітей. На мить ніхто не задумується про наслідки та про те, що зараз діти живуть зовсім в іншому оточенні. 

У токсичних батьків виховання базується на нездоровому рівні. Вона часто маніпулюють дітьми, змушують робити те, що вони хочуть (не у взаємних інтересах), самостверджуються щоб реалізувати свої плани за допомогою дітей. Причиною токсичності батьків може слугувати тим, що в їхньому дитинстві було багато гіперопіти від батьків і таким чином вони вважають, що має бути так само АЛЕ це зовсім не правильно. Будь-який токсичний вплив зі сторони батьки є небезпекою для дитини та негативно відображатиметься на розвитку дитячої особистості. Через це в дитини будуть проявлятися певні невротичні та психічні порушення та навіть може викликати психосоматичні захворювання. 

Меседжі токсичних батьків:

1. "Не будь дитиною"

"Парентифікація"-  коли дитина відіграє роль дорослої для своїх батьків. Воно притаманне для токсичних особистостей, які не можуть впоратися з функціями батьківства і хочуть перекласти відповідальність. Часто такі батьки навішують на дітей свої проблеми і змушують брати участь у дорослих конфліктах. В цьому випадку можуть бути інтенції коли дитина звертається до когось одного з батьків: "скажи татові", "скажи мамі".

2. Не приховуй від мене таємниць!

Батьки максимально контролюють свою дитину. Вони обмежують її в спілкуванні або ж проведенні часу разом з друзями. Батьки намагаються копирсатися в особистих речах та наполягати на тому щоб дитина довірила всі свої особисті таємниці.

3. "Не відчувай" 

На перший план виходять інтереси та почуття батьків, а потім дитини. "У таких сім'ях не поважають почуття дитини, не дають їй розкритися і навіть поплакати". В результаті цього дитина може вирости замкнутою особистістю яка піддається маніпуляціям та підлаштовується під інших. 

Якщо в тебе сталася така ситуація і ти не знаєш як взагалі жити з токсичними батьками, то ось декілька варіантів для полегшення.

- заведи власний рефлексійний щоденник, записуй туди свої думки, спогади, аналізуй емоції та конфлікти;

-  шукай підтримку;

- створи власний простір без людей;

- склади "ресурсний пакет" - нові заняття.

Гіперопіка батьків також негативно впливає на психіку дитини: надмірний контроль, увага, турбота, прагнення захищати його навіть у відсутності реальної небезпеки. Якщо ви гіперопікун, тоді ви маєте знати про наслідки! Психічні розлади  -це не єдині наслідки гіперопіки. Симптомами цього розладу можуть бути нав'язливі ідеї (компульсивність), які перешкоджають нормальному функціонуванню психіки. В цьому випадки потрібно включити психотерапію. 

Зараз більшість батьків осміюють та негативно відносяться до власного вибору дитини - піти на консультацію до психолога. Ви повинні зрозуміти, якщо дитина за власним бажанням захотіла саме цього то ви повинні з розуміння віднестися до цього, підтримати і хоча б намагатися обговороти та звісно доєднатися до процесу (якщо ваша дитина не досягла 16 років).



Час і розвиток є паралельні!
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати